Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuJak kupić lub wynająć biuro czy apartament

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-07-14 11:30:24
rpa, nieruchomości, prawo

W Republice Południowej Afryki nie ma żadnych ograniczeń w nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców. Istnieją jednak procedury i wymogi, które muszą być przestrzegane.

 

Podmioty zarejestrowane poza RPA powinny podlegać rejestracji lokalnej. W przypadku osoby nie będącej rezydentem, która zamierza mieszkać przez dłuższy czas w Południowej Afryce, konieczne jest uzyskanie prawa stałego pobytu.

Jedyne ograniczenie w nabywaniu przez cudzoziemców dotyczy finansowania zakupu. Osoba nie będąca rezydentem może uzyskać kredyt tylko do 50 proc. maksymalnej kwoty zainwestowanej w zakup nieruchomości. Pożyczki podlegają zatwierdzeniu przez Reserve Bank SARB.

Przekazy pieniężne podlegają kontroli określonej przepisami ustawy Financial Intelligence Centre Act (FICA), co gwarantuje, że wszystkie osoby biorące udział w transakcjach ujawniają swoje dane osobowe.

W trakcie zakupu nieruchomości, kupujący pokrywa opłaty transakcyjne (od 0 do 8 proc., w zależności od ceny zakupu). Środki ze sprzedaży nieruchomości mogą być transferowane wraz z zyskiem z odsprzedaży nieruchomości pod warunkiem, że tytuł własności nieruchomości został zatwierdzony, jako „nie-rezydent”.

W razie sprzedaży nieruchomości nierezydent jest zobowiązany do zapłaty podatku od zysków kapitałowych (CGT).

Dochody z najmu z nieruchomości nabytej w RPA przez nierezydenta podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym; właściciel powinien się zarejestrować jako podatnik Południowej Afryki.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Maski przemysłowe filtrujące FFP2

Mam do zaoferowania maski Polskiego producenta. Minimalna ilość zakupu - 1000 szt. Cena: 3....
Polska - Piszczac 2020-12-04 Dodał: Piotr Omelańczuk Budownictwo, Budownictwo i architektura, Produkcja mebli, Przemysł lotniczy i kosmiczny, Narzędzia mechaniczne Zobacz ofertę

Elveconn - sklep internetowy z częściami do maszyn

Szukasz sprawdzonych części do maszyn rolniczych, naczep, przyczep czy samochodów osobowych? Elve...
Polska - WROCŁAW 2020-11-30 Dodał: Adam Turek Maszyny i urządzenia Zobacz ofertę

Sprzedaż Drób Halal

Jako bezpośredni producent drobiu halal oferujemy sprzedaż hurtową tuszek z kurczaka i kury oraz ...
Polska - Warszawa 2020-09-09 Dodał: Adan Hassan Handel, Pozostałe produkty spożywcze, Wyroby z mięsa i ryb, Przetwórstwo spożywcze, Mięso Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert