Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMisja handlowa Krajowej Izby Gospodarczej w Mozambiku i Republice Południowej Afryki

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marlena Wysocka | 2015-10-01 15:40:57
misja handlowa, kig, wphi johannesburg

Misja handlowa Krajowej Izby Gospodarczej w Mozambiku i Republice Południowej Afryki

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Johannesburgu zorganizował wraz z Krajowa Izbą Gospodarczą misję handlową do Mozambiku i RPA w dniach 2-8 wrzesnia 2015r. Termin misji związany był z udziałem WPHI w targach FACIM w Maputo.

Celem misji było nawiązanie bezpośrednich kontaktów gospodarczych w sektorach: energetycznym, w tym także energii odnawialnej, farmaceutycznym, meblarskim, budowlanym, górniczym i rolno-spożywczym.

Uczestnicy wzięli udział w seminarium biznesowym, a także spotkaniach w Centrum Rolnictwa CEPAGRI. Przedstawiciele firmy Airon Green Turbine wraz z Kierownikiem WPHI spotkali się z  przedstawicielami firmy Monte Binga- holdingiem obejmującym firmy z sektorów: energetycznego, rolnictwa, handlu nieruchomościami i budownictwa.

7 września w prowincji Mpumalanga RPA odbyło się seminarium biznesowe zorganizowane przez WPHI i Mpumalanga Economic Growth Agency, podczas którego Kierownik WPHI, p. Andrzej Krężel, przedstawił aktualną sytuację makroekonomiczną Polski oraz szanse na rozwój współpracy, natomiast p. Xoli Sithole  zapoznał polską delegację z nową misją i wizją MEGA, mającą na celu zwiększenie inwestycji w prowincji oraz budowanie międzynarodowych relacji handlowych.

W seminarium kończacym misję, zorganizowanym przez WPHI oraz Johannesburg CHamber of Commerce and Industry brała udział ambasador RP w Pretorii A. Raduchowska-Brochwicz, która przedstawiła aktualny stan relacji między Polską i RPA.