Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSeminarium biznesowe w trakcie targów Global Expo 2015 w Gaborone, Botswana

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marlena Wysocka | 2015-12-08 13:37:52
targi, botswana, medinet, wymiana handlowa

Seminarium biznesowe w trakcie targów Global Expo 2015 w Gaborone, Botswana

Seminarium biznesowe w trakcie targów Global Expo 2015 w Gaborone, Botswana

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Johannesburgu wziął udział w seminarium biznesowym, które odbyło się w Conference & Exhibition Center, Gaborone, Botswana, w ramach targów międzynarodowych Global Expo.

W dniu 25 listopada odbyły się liczne spotkania podczas wizyty na targach, na których stoiska mieli przedstawiciele sektorów: artykuły rolne, artykuły przemysłowe, tkaniny i odzież, urządzenia elektryczne, drewno i meble, produkty chemiczne i kosmetyki, maszyny, artykuły skórzane, górnictwo, energia odnawialna, IT, sprzęt wojskowy. Rozmowy dotyczyły możliwości podjęcia współpracy z polskimi firmami. Najwięcej zainteresowania wykazały firmy IT, firmy z sektora energii odnawialnej (szczególnie panele fotowoltaiczne), górnictwa (maszyny i ciężki sprzęt górniczy), maszyn budowlanych i do obróbki drewna, sektora sprzętu wojskowego oraz firmy zajmujace sie importem do Botswany artykułów rolno-spożywczych (szczególnie warzyw i owoców). Nawiązano szereg obiecujących kontaktów, które zostaną przekazane do wiadomości polskich firm.

W dniu 26 listopada odbyło się spotkanie z panią Molebogo Kote z Botswana Investment and Trade Centre, dotyczące przede wszystkim stanu zaawansowania projektu Medinetu- oddział kardiochirurgii w Botswanie. Medinet zakłada, iż w połowie stycznia 2016 r. możliwe będzie podpisanie MOU i rozpoczęcie działalności w planowanym terminie. Następnym tematem podjętym w rozmowie z przedstawicielką BITC był rozwój kontaktów biznesowych po ostatniej misji, zorganizowanej przez PAIiIZ i MSZ we wrześniu 2015r, a współorganizowanej przez WPHI w Johannesburgu. Uzyskano potwierdzenie, iż URSUS - produkcja traktorów i maszyn rolniczych, a także SN STRUKTON- firma budowlana są w trakcie rozmów. Natomiast tematy poruszone podczas wizyty Pani Ambasador A. Raduchowskiej-Brochwicz w kwietniu 2015r., tj. sprawa eksportu mleka i budowy szklarni są nadal rozpatrywana w Ministerstwie Rolnictwa Botswany. W przygotowaniu są opracowania dotyczące projektu budowy tanich domów, eksploatacji złóż węgla, budowy farm solarnych, możliwości utworzenia centrum dystrybucyjnego części zamiennych do samochodów osobowych i ciężarowych.

Prezentacja pt.” POLAND- BOTSWANA, business opportunities, enhancing trade and investment relations”, przygotowana przez WPHI w ramach seminarium biznesowego, była głównym punktem wizyty. Frekwencja i zainteresowanie Polską przerosło oczekiwania gospodarzy. Wśród uczestników znaleźli się przedsiębiorcy - przedstawiciele lokalnego biznesu, przedstawiciele Delegatury UE oraz Austriackiej Komisji Handlowej. Po zakończeniu spotkania uczestnicy seminarium mieli okazję porozmawiać z p.Marleną Wysocką I sekretarzem WPHI, przedstawić swoje propozycje i zapytać o możliwości wymiany handlowej z Polską z zakresu swej działalności gospodarczej. Spotkanie było polskim sukcesem promocyjnym. Duże zainteresowanie ze strony botswańskiej wskazuje na to, że intensywne działania promocyjne podejmowane przez WPHI przynoszą oczekiwane rezultaty. Przekłada sie to na sygnalizowaną obustronnie potrzebę większej dynamiki kontaktów między polskimi i botswańskimi przedsiębiorcami. Wskazanym wydaje się nieustawanie w podejmowaniu działań zmierzających do rozwoju relacji gospodarczych i wzrostu wymiany handlowej z Botswaną.

 


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Katalogi stron internetowych

Każdy biznes wymaga rzetelnej reklamy. Jeśli chcesz, by Twoja firma pozyskała jeszcze większe rze...
Polska - Poznań 2021-04-04 Dodał: Jacek Cukierski Handel Zobacz ofertę

MAPOWANIE TEMPERATURY URZĄDZEŃ

MAPOWANIE TEMPERATURY URZĄDZEŃ Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA wykonuje pomiary rozkładu i stab...
Polska - POZNAŃ 2021-03-14 Dodał: Julia Żarczyńska Biotechnologia, Przemysł farmaceutyczny, Farmacja i biotechnologia, Przemysł chemiczny i kosmetyczny Zobacz ofertę

Pomady do włosów

Oferujemy najwyższej jakości pomady do włosów - zarówno producentów polskich, jak i zagranicznych...
Polska - CZERWIONKA-LESZCZYNY 2021-03-31 Dodał: Dawid Perz Handel, Kosmetyki, Przemysł chemiczny i kosmetyczny Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert