Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWspółpraca WPHI z UNIDO

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marlena Wysocka | 2016-03-29 12:48:02
rpa, unido, współpraca

Współpraca WPHI z UNIDO

W dniu 24 marca br. w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju Przemysłowego /UNIDO/ w Pretorii kierownik WPHI A. Krężel spotkał się z dyrektorem biura regionalnego UNIDO Mohamedem Eisa oraz odpowiedzialnym za programy krajowe Levy Maduse. Rozmowa dotyczyła możliwości współdziałania pomiędzy UNIDO i WPHI, w celu uzyskiwania z Biura Regionalnego w Pretorii informacji na temat planów i projektów, jakie UNIDO zamierza wspierać w RPA oraz w krajach kompetencji, tj. Angoli, Botswanie, Lesotho, Malawi, Mozambik, Namibii, Swaziland, Zambii i w Zimbabwe.

http://www.unido.org/office/southafrica.html

 Spotkanie zostało poświęcone w szczególności planom działań, jakie zostały zawarte w dokumencie "Sprawozdanie z Misji w ramach UNIDO programu krajowego do Biura Premiera Prowincji KwaZulu Natal, Południowa Afryka, 18 marca 2016 r."

Na podstawie wniosków skierowanych do UNIDO w Pretorii przez Premiera KZN oraz Ministra Handlu i Przemysłu RPA /DTI/ określone zostały obszary - komponenty, w których mają się skoncentrować potencjalne projekty: 1. Akwakultura i Rybołówstwo – wspieranie rozwoju przedsiębiorstw lokalnych, 2. Rozwój wytwórczości produktów ze skóry, 3. Przemysł odzieżowy, tekstylny, skórny i obuwniczy, 4. Energia i Środowisko, 5. 3. Małe i Średnie Przedsiębiorstwa, rozwój przedsiębiorczości, 6. Parki Przemysłowe – rewitalizacja, budowa potencjału włącznie z tworzeniem Centrów Produkcji Przemysłowej.

W trakcie spotkania uzgodniono, iż WPHI wystąpi o szczegółowy opis dwóch pól planowanych działań w KZN, tj. obszar numer 4. Parki Przemysłowe..., oraz obszar numer 5. Energia Odnawialna.. Po bliższym zapoznaniu się z dokumentami, które mają być opracowane do czerwca 2016 roku, będzie można przeanalizować ewentualne pola bliższej współpracy z UNIDO, Rządem KZN i DTI w celu włączenia się polskich potencjalnych partnerów. Realizacja określonych projektów ma mieć charakter przedsięwzięć komercyjnych, jednakże środki na rozpoczęcie niektórych działań niejednokrotnie mają charakter grantów, lub środków pomocowych.

UNIDO, działając w ramach swoich kompetencji, podejmuje współpracę z władzami krajów kompetencji, pokrywającej się z kompetencją terytorialną WPHI, w celu rozwoju lokalnej gospodarki i budowania potencjału ludzkiego.

Celu nawiązania kontaktu jest rozpoznanie możliwości włączenia polskich przedsiębiorstw w realizację projektów, które są pomyślane jako przedsięwzięcia biznesowe mające przynosić wymierne korzyści – zysk, wszystkim zaangażowanym partnerom biznesowym.

UNIDOedytuj opis zdjęcia


 


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Sprzedaż maszyn

Sprzedaż urządzeń spawalniczych Sprzedaż spawarek Sprzedaż akcesoriów spawalniczych Sprzedaż m...
Polska - KOMORNIKI 2021-02-17 Dodał: REMIGIUSZ SKORUPKA Maszyny i urządzenia Zobacz ofertę

Automaty wydające, vendingowe

ASD Systems - Producent automatów wydających. Automaty wydające i autorska aplikacja IDS wspomag...
Polska - BIELSKO-BIAŁA 2021-02-16 Dodał: HUBERT WRÓBLEWSKI Handel, IT/ICT, Produkcja pozostałych maszyn, Maszyny i urządzenia, Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

sprzedaż fotowoltaiki

SOLAR Free Energy specjalizuje się w nowoczesnych systemach solarnych - od projektu, po montaż i ...
Polska - Warszawa 2021-02-12 Dodał: Karol Wójcik Budownictwo, Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert