Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuJoburg Market Day

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marlena Wysocka | 2016-04-13 14:41:25
rpa, konferencja, sektor rolno-spożywczy,

Joburg Market Day

W dniu 6 kwietnia odbyła się konferencja Joburg Market Day, zorganizowana przez administrację miasta Johannesburg. Współorganizatorami wydarzenia byli SEDA – Small Enterprise Development Agency /Agencja ds. Rozwoju Małych Przedsiębiorstw/, GGDA – Gauteng Growth and Development Agency /Agencja Rozwoju Ekonomicznego i Promocji Prowincji Gauteng/, Ministerstwo Handlu
i Przemysłu RPA, Agencja ds. Rozwoju Rolnictwa i Obszarów Wiejskich Prowincji Gauteng.
Do udziału zaproszeni zostali przedstawiciele krajów Grupy Wyszehradzkiej oraz krajów Południowoafrykańskiej Wspólnoty Rozwoju. Celem Joburg Market Day było zaprezentowanie przedsiębiorcom reprezentującym małe i średnie firmy południowo - afrykańskie oraz pokazanie sposobów, w jaki przebiegała transformacja w krajach, które osiągnęły sukces w sektorze rolno-spożywczym, do których należy Polska. Hasłem wydarzenia było: „Ukazanie nisz rynkowych o wysokiej, potencjalnej wartości oraz towarów i usług przetwórstwa rolno-spożywczego sektora agro-business na przykładzie Giełdy Towarowej Miasta Johannesburg – Joburg Market”. Program prowadził p. Ravi Naidoo, dyrektor wykonawczy Departamentu Rozwoju Ekonomicznego Miasta Johannesburg, a pierwszym mówcą był burmistrz Johannesburga radny Parks Tau.

Joburg Market to przedsiębiorstwo zarządzające największą na południowej półkuli giełdą towarową. Usytuowana w południowym Johannesburgu jest to, według strony internetowej giełdy, największa na świecie organizacja zajmująca się handlem towarami spożywczymi, tj. świeżymi warzywami, wszelkimi owocami, mięsem i jego przetworami oraz nabiałem http://www.joburgmarket.co.za/, tj. tzw. Fast-Moving Consumer Goods /produktami szybkozbywalnymi/. Joburg Market to czternastu agentów, którzy zajmują się dystrybucją towarów nie tylko w RPA, ale w większości krajów Afryki Subsaharyjskiej. Obecnie Joburg Market jest zaopatrywany przez około pięć tysięcy gospodarstw rolnych w RPA. Lista agentów Joburg Market znajduje się na stronie internetowej Joburg Market:

http://www.joburgmarket.co.za/marketguide_marketagents.php

Kierownik WPHI A. Krężel wziął udział w panelowej dyskusji poświęconej transformacji sektora rolno-spożywczego. Była to okazja do zaprezentowania sukcesów polskiego rolnictwa oraz jego znaczenia dla polskiej gospodarki. Polska jest intersującym przykładem pomyślnej transformacji ekonomicznej rolnictwa, jednakże nasze członkostwo w Unii Europejskiej, które tak diametralnie zmieniło poziom efektywności polskich gospodarstw, nie może być replikowane w RPA ze względu na brak programów przypominających Wspólną Politykę Rolną UE. Panel prowadził p. Willie van Schyf, przewodniczący Komisji Rozwoju Ekonomicznego Rady Miejskiej. (Program Joburg Market Day w załączeniu.) Kolejny panel skupił się na zagadnieniach importu i eksportu towarów rolno-spożywczych, wyzwań i szans z tym związanych, a ostatni dotyczył Joburg, jako centrum eksportu dla sektora rolno-spożywczego.

Udział Kierownika WPHI miał na celu zwrócenie uwagi na możliwości eksportowe polskiego rolnictwa. Obecność około 300 małych i średnich przedsiębiorstw była okazją do przekazania zaproszenia do odwiedzenia stoisk targowych organizowanych przez WPHI na targach rolniczych NAMPO w maju i targach żywności i towarów sektora rolno-spożywczego, w tym przetwórstwa – Africa Big 7 w czerwcu w Johannesburgu. Ponieważ Joburg Market to największa giełda towarowa w Afryce Subsaharyjskiej, zapoznanie się z tym przedsięwzięciem ma być także okazją do rozpoznania możliwości nawiązania bezpośrednich kontaktów z agentami prowadzącymi handel na giełdzie.

 

Pliki do pobrania

Joburg market day program
pdf | 113.2 KB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

oczka wodne

oczka wodne z blachy corten
Polska - Toruń 2021-04-25 Dodał: Beata Warlikowska Handel Zobacz ofertę

wyroby z cortenu

Donice, fontanny, kominki, ogrodowe, wykonane z blachy corten
Polska - Toruń 2021-04-25 Dodał: Beata Warlikowska Handel Zobacz ofertę
</h3><p>👷 Geodeta Wrocław - Geodezja Wojciech Małek<br /><a href =https://geodetamalek.pl/
Podwale 75, 50-449 Wrocław
730 444 100

">

👷 Geodeta Wrocław - Geodezja Wojciech Małek
https...

👷 Geodeta Wrocław - Geodezja Wojciech Małekhttps://geodetamalek.pl/Podwale 75, 50-449 Wrocław730 ...
Polska - Wrocław 2021-04-24 Dodał: Wojciech Małek Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert