Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSpotkanie z przedstawicielami Kolejowych Zakładów Nawierzchniowych „Bieżanów” Sp. z o.o. podczas targów Africa Rail 2016

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marlena Wysocka | 2016-07-11 19:12:33
kolej, budowa nawierzchni, rozjazdy, pojazdy szynowe

Spotkanie z przedstawicielami Kolejowych Zakładów Nawierzchniowych „Bieżanów” Sp. z o.o. podczas targów Africa Rail 2016

W dniach 28-29 czerwca 2016r. odbywały się w Johannesburgu, w Sandton Convention Centre, targi Africa Rail 2016. W targach uczestniczyli przedstawiciele Kolejowych Zakładów Nawierzchniowych „Bieżanów” Sp. z o.o. z Krakowa: p.Rafał Leszczyński, dyr. ds.produkcji i sprzedaży; p. Artur Kępa, dyr. sprzedaży; p.Anna Toczek, dział konstrukcyjno-technologiczny.

KZN „Bieżanów” jest jedną z największych polskich firm produkujących nawierzchnie dla kolei, przemysłu, miejskich systemów transportu szynowego (tramwaj i metro) oraz typów specjalnych (np. koleje górskie). W ofercie firmy znajdują się zarówno rozjazdy przeznaczone do eksploatacji na liniach kolejowych dużych prędkości, jak i te dedykowane dla standardowych szlaków kolejowych czy bocznic. Spółka, po latach powraca także do sektora budowli inżynieryjnych oferując produkcję, remonty i zabudowę stalowych konstrukcji mostowych. Biznesowym celem KZN „Bieżanów” jest całościowa obsługa procesu inwestycji i eksploatacji nawierzchni szynowej - począwszy od projektowania, poprzez doradztwo, produkcję, sprzedaż i dystrybucję, kompleksową obsługę logistyczną po montaż, budowę i serwisowanie dróg szynowych. Dlatego też spółka rozpoczęła budowę Grupy KZN Bieżanów, która ma spełnić powyższe założenia. Tak powstał jeden z najprężniej rozwijających się podmiotów w branży nawierzchni szynowej, sprzedających swoje produkty w kraju i za granicą.

Obecność firmy na targach była okazją do rozpoznania możliwości wejścia na rynek Afryki Południowej, poznania konkurencji, nawiązania kontaktów. Firma zmierza do współpracy z firmą Transnet z RPA. WPHI podejmie próby nawiązania bliższych relacji z CEO Transnet w celu przedstawienia oferty firmy KZN „Bieżanów”jak również roześle informację o firmie do izb przemysłowo-handlowych.

W dn. 28 czerwca br. stoisko firmy wizytowała p. Marlena Wysocka I Sekretarz, jednocześnie była to również okazja do bliższego zapoznania się z ofertą firm południowoafrykańskich wystawiających sie na tej imprezie. Wizyta na targach przyczyniła się do lepszego zaznajomienia się z funkcjonowaniem rynku infrastruktury kolejowej. WPHI zamierza aktywnie wspierać działania zmierzające do promowania polskiego przemysłu kolejowego w krajach Afryki Południowej.