Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSpotkanie podsumowujące współpracę WPHI z południowoafrykańskimi partnerami

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marlena Wysocka | 2016-12-07 13:24:26
rpa, johannesburg, wphi, podsumowanie, plany 2017

Spotkanie podsumowujące współpracę WPHI z południowoafrykańskimi partnerami

W dniu 6 grudnia br. w ogrodach WPHI odbyło się spotkanie podsumowujące współpracę Wydziału z południowoafrykańskimi partnerami. Ideą przewodnią spotkania było podziękowanie za wspólnie podejmowane wysiłki mające na celu poszerzenie zakresu współpracy polsko-połodniowoafrykańskiej, zwiększenie obrotów handlowych oraz wzajemnych inwestycji. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele Ministerstw Handlu i Przemysłu, Rolnictwa, Agencji Rozwoju i Promocji, Izb Przemysłowo-Handlowych.

Andrzej Krężel, Kierownik WPHI, w swoim wystąpieniu przedstawił przedsięwzięcia (targi, misje i inne), które Wydział przygotował i zorganizował w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Zaprezentował także niektóre punkty planu na rok 2017, m.in. planowaną, wspólnie z Agencją Handlu i Inwestycji Prowincji Kwa-Zulu Natal, misję gospodarczą do Polski w maju 2017 r.; wizytę studyjną Południowoafrykańskiego Narodowego Centrum Lotniczego we współpracy z Dolina Lotniczą- Stowarzyszeniem Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego w Rzeszowie oraz większe imprezy targowe: Power & Electricity World Africa (sektor energetyczny), NAACAM- targi motoryzacyjne, NAMPO- targi sektora rolniczego, Africa’s Big Seven- sektor rolno-spożywczy i planowane stoisko narodowe podczas targów sektora medycznego Africa Health 2017. Wskazał na już podjęte i wspólnie planowane działania promocyjne we wspólpracy z przedstawicielami krajów Grupy Wyszehradzkiej.

Następnie głos zabrała obecna na spotkaniu p. Ambasador RP, Anna Raduchowska-Brochwicz, która podkreśliła, iż ostatnie lata to niezwykle intensywna współpraca zarówno gospodarcza jak i polityczna pomiędzy Polską i RPA. Pani Ambasador , na ręce Kierownika WPHI złożyła podziękowania dla wszystkich pracowników Wydziału za niezwykle intensywną i efektywną działalność w ciągu ostatnich lat.

Spotkanie 6 grudnia br. było ostatnim z przedsięwzięć promocyjnych zaplanowanych na rok 2016.


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Automaty wydające, vendingowe

ASD Systems - Producent automatów wydających. Automaty wydające i autorska aplikacja IDS wspomag...
Polska - BIELSKO-BIAŁA 2021-02-16 Dodał: HUBERT WRÓBLEWSKI Handel, IT/ICT, Produkcja pozostałych maszyn, Maszyny i urządzenia, Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

DPM SOLID LTD Spółka komandytowa - Poland

DPMSolid Limited Sp. k. is a Polish company with almost 20 years of experience in the production ...
Polska - Kowanówko 2021-01-19 Dodał: Paweł Kosmowski Handel, Pozostały sprzęt elektryczny, Oświetlenie, Elektronika użytkowa Zobacz ofertę

Słomki Papierowe

Jesteśmy bezpośrednim importerem naczyń ekologicznych dla branży HORECA. Na aukcji oferujemy przy...
Polska - Konin 2021-01-19 Dodał: Małgorzata Musiał Handel Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert