Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuKonferencja Africa Energy Indaba 2017

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marlena Wysocka | 2017-04-20 15:55:31
rpa, afryka, energia, sektor energetyczny, konferencja

Konferencja Africa Energy Indaba 2017

W dniach 21-22 lutego odbywała się w Johannesburgu Konferencja sektora energetycznego Africa Energy Indaba 2017, połączona z częścią wystawienniczą. „Energy solutions today- powering tomorrow” („Rozwiązania energetyczne dziś dostarczą energii jutro”) było hasłem tegorocznej Konferencji. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz, m.in. Minister Energii Namibii, Kornelia Shilunga; Minister Rozwoju Energii Zimbabwe, Dr S. Undende, przedstawiciele firm sektora energetycznego, stowarzyszeń, eksperci oraz decydenci będący przedstawicielami licznych, realizowanych lub planowanych, projektów sektora energii w Ghanie, Tanzanii, Lesotho, Kenii, Egipcie, Zimbabwe, Swazilandzie.

Zakładanym przez organizatorów celem Konferencji było poszukiwanie najskuteczniejszych rozwiązań, które umożliwiłyby dostarczenie energii do jak największego kręgu odbiorców na kontynencie afrykańskim. Podczas debat i paneli omówiono politykę energetyczną, dokonano przeglądu postępu przemysłowego i trendów rynkowych, omówiono skuteczność różnych mechanizmów wsparcia publicznego i partnerstwa publiczno-prywatnego na całym kontynencie afrykańskim, dokonano przeglądu najnowszych danych oraz trendów technologicznych sektora energii na całym świecie.

W części wystawowej prezentowało się ok. 100 wystawców sektora energetycznego: dostawców energii, producentów wyposażenia i urządzeń do przesyłu prądu, producentów paneli słonecznych, turbin wiatrowych itp.

W Konferencji uczestniczyła M. Wysocka, I Sekretarz WPHI w Johannesburgu.

Udział w Konferencji był okazją do zaktualizowania wiedzy nt. aktualnych trendów w zakresie sektora energii na kontynencie afrykańskim i oceny możliwości wejścia na rynek polskich firm.

WPHI będzie nadal zachęcać polskie firmy sektora energii odnawialnej do większego zaangażowania na rynkach afrykańskich.

Pliki do pobrania

AEI 2017 Conference Proceedings
pdf | 366.15 KB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

sprzedaż fotowoltaiki

SOLAR Free Energy specjalizuje się w nowoczesnych systemach solarnych - od projektu, po montaż i ...
Polska - Warszawa 2021-02-12 Dodał: Karol Wójcik Budownictwo, Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne Zobacz ofertę

Produkcja podzespołów i elementów miedzianych

Przedsiębiorstwo ELECTRIS świadczy usługi w zakresie produkcji elementów i części z miedzi dla m....
Polska - Maków Podhalański 2020-11-23 Dodał: Magdalena Sikora Transport i logistyka, Energia i surowce odnawialne, Produkcja i przetwórstwo metali, Górnictwo i przemysł wydobywczy Zobacz ofertę

Pellet - EnPlus A1 (6/8mm)

Wood pellets - wholesale
Polska - WROCŁAW 2020-11-23 Dodał: Albert Kerno Energia i surowce odnawialne Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert