Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuFACIM: Maputo International Trade Fair

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marlena Wysocka | 2017-09-07 10:45:17
targi wielobranżowe, mozambik, maputo,

FACIM: Maputo International Trade Fair

W dniach od 28 sierpnia - 3 września 2017r., w Marracuene, tj. 30 km od centrum Maputo, stolicy Mozambiku, odbywały się targi wielobranżowe FACIM: Maputo International Trade Fair 2017 www.facim.org.mz

W dniach 1-2 września targi wizytowała Marlena Wysocka, I Sekretarz WPHI
w Johannesburgu.

Obecnie organizatorem targów jest Agencja Promocji Inwestycji i Eksportu, Agency for the Promotion of Investments and Exports - APIEX. Stoiska targowe usytuowane są w 9 dużych halach namiotowych i na powietrzu, zajmując obszar 20.000 mkw. W tegorocznej, 53 edycji targów, uczestniczyło 1.490 wystawców, w tym 540 zagranicznych firm z 26 krajów, m.in. z Algierii, Nigerii, Rumunii, Rosji i Serbii. Wg organizatorów targi odwiedziło ponad 90 tysięcy zwiedzających. Zdaniem Prezydenta Filipe Nyusi, który przewodniczył uroczystemu otwarciu, targi obejmują również promocję uprzemysłowienia kraju, mającą na celu modernizację gospodarki, zwiększenie eksportu, a także integrację lokalnych przedsiębiorców. Podczas wizytacji targów M. Wysocka spotkała się Edsonem Nembo, przedstawicielem Ministerstwa Przemysłu i Handlu z Departamentu Handlu Międzynarodowego. Podczas spotkania omówiono możliwości współpracy, również pod kątem planowanej przez KIG misji handlowej do Mozambiku. Rozmowa dotyczyła także opcji współdziałania z polskimi firmami, sposobów nawiązania kontaktu w zakresie wyszukiwania partnerów biznesowych dla polskich firm, zainteresowanych rynkiem Mozambiku.

Obroty handlowe z Mozambikiem w roku ubiegłym (2016) wzrosły o 48% w stosunku do roku poprzedniego (2015), szczególnie pozytywną tendencję wykazywał eksport z Polski, co może wskazywać na rosnące zainteresowanie polskich firm rynkiem Mozambiku.

Wizytacja targów była kolejnym elementem rozwijania współpracy z Mozambikiem. W czerwcu tego roku WPHI zorganizowało się spotkanie z Attaché Mozambiku, Sergio Carlosem Macamo, to spotkanie oraz rozmowy podczas targów stanowią przygotowanie do misji KIG a także źródło informacji dla polskich firm.


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Torby papierowe z nadrukiem

Firma Gesti oferuje torby papierowe z nadrukiem w dowolnym rozmiarze i nakładzie już od 100 sztuk...
Polska - MODLNICZKA 2021-01-06 Dodał: Magdalena Dach Sektor kreatywny Zobacz ofertę

Mobilny system dezynfekcji

Mobilny system dezynfekcji
Polska - OPOLE 2021-01-02 Dodał: Jacek Wróbel Maszyny i urządzenia, Produkcja i przetwórstwo metali, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Usługi transportowe i logistyczne

Lubuskie Centrum Logistyczne z Zielonej Góry świadczy usługi transportowe na terenie całej Unii E...
Polska - Zielona Góra 2020-06-04 Dodał: Centrum Logistyczne Transport i logistyka Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert