Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSeminarium nt. Międzynarodowych Usług Finansowych w Botswanie, w Rosebank, Johannesburg w dniu 12 października 2017 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marlena Wysocka | 2017-10-27 12:50:22
botswana, usługi finsnsowe,

Seminarium nt. Międzynarodowych Usług Finansowych w Botswanie, w Rosebank, Johannesburg w dniu 12 października 2017 r.

Seminarium nt. Międzynarodowych Usług Finansowych w Botswanie,
w Rosebank, Johannesburg w dniu 12 października 2017 r.

 

W dniu 12 października 2017 Kierownik WPH w Johannesburgu wziął udział
w seminarium nt. międzynarodowych usług finansowych, które zostało zorganizowane przez Botswana Investment and Trade Centre w hotelu 54 on Bath w Rosebank, w Johannesburgu. BITC jest organizacją rządową, której misją jest wspieranie inwestorów planujących rozpocząć działalność w Botswanie, promocja eksportu i rozwoju ekonomicznego kraju. BITC organizuje również międzynarodowe targi Global Expo, odbywające się dorocznie w Gaborone, a także konferencje inwestycyjne.

Seminarium rozpoczął wysoki komisarz Botswany w Pretorii p. Zenene Sinombe, któryn powitał przybyłych gości. Celem seminarium było zapoznanie uczestników seminarium z planami tworzenia międzynarodowego centrum finansowego w Gaborone, stolicy Botswany. Poprzez liczne inicjatywy oraz instrumenty wsparcia, Botswana ma nadzieję przyciągnąć międzynarodowe banki i firmy ubezpieczeniowe.

Dyrektor biura BITC w Johannesburgu p. Moshie Ratsebe, omówił sytuację makroekonomiczną Botswany, wskazał, że jest to kraj najskuteczniej walczący z korupcją wśród krajów afrykańskich, podkreślił, że wolność gospodarcza Botswany pozwala na swobodną repatriację kapitału, jak i dywidend od inwestycji kapitałowych.

Botswana znajduje się na 71 pozycji w rankingu Banku Światowego Doing Business 2017. Jednakże w kategorii „rozpoczęcie działalności gospodarczej” zajmuje pozycję 153 na 190 krajów, co jest o 10 miejsc gorzej niż w 2016. Tym samym, choć BITC podejmuje wysiłki, aby przyciągać i zachęcać inwestorów, choćby poprzez seminaria nt. usług finansowych, to sytuacja polityczna oraz efektywność administracji pozostawiają bardzo wiele do życzenia, podobnie jak to ma miejsce w innych krajach Afryki Subsaharyjskiej.

Celem seminarium było przekazania wiadomości, że Botswana podejmuje wysiłki, aby stać się centrum finansowych Afryki Subsaharyjskiej.

Zaprezentowane ulgi i inne zachęty mają charakter dobrze zaplanowanego systemu wsparcia, jednakże to, co jest najważniejsze to wyegzekwowanie tych zapisów w bezpośrednim kontakcie z władzami Botswany.

Poprzez udział w seminarium Kierownik WPHI miał okazję rozmowy z Wysokim Komisarzem na temat możliwej misji handlowej KIG do Namibii jeszcze w 2017 roku a także na temat uzyskania weterynaryjnego świadectwa zdrowia dla polskiego mleka i wyrobów mleczarskich, które polskie firmy planują eksportować do Botswany.

WPHI blisko współpracuje z Biurem BITC w Sandton, Johannesburg oraz z jego dyrektorem p. Moshie Ratsebe.
Pliki do pobrania

October 2017 Doing Business In Botswana - IFSC presentation 12 October 2017
pdf | 2.74 MB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

DPM SOLID LTD Spółka komandytowa - Poland

DPMSolid Limited Sp. k. is a Polish company with almost 20 years of experience in the production ...
Polska - Kowanówko 2021-01-19 Dodał: Paweł Kosmowski Handel, Pozostały sprzęt elektryczny, Oświetlenie, Elektronika użytkowa Zobacz ofertę

Słomki Papierowe

Jesteśmy bezpośrednim importerem naczyń ekologicznych dla branży HORECA. Na aukcji oferujemy przy...
Polska - Konin 2021-01-19 Dodał: Małgorzata Musiał Handel Zobacz ofertę

Likwidacja spółki w Polsce

Nasza kancelaria oferuje kompleksowe doradztwo prawne i podatkowe w procesie likwidacji spółki z ...
Polska - Wrocław 2020-11-04 Dodał: Doradztwo/consulting/edukacja Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert