Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuUdział Polskiej Grupy Zbrojeniowej w targach Africa Aerospace and Defence w RPA

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marlena Wysocka | 2016-09-26 10:43:54
przemysł zbrojeniowy, pgz, rpa, targi, broń, amunicja, samoloty, pojazdy bojowe

Udział Polskiej Grupy Zbrojeniowej w targach Africa Aerospace and Defence w RPA

W dniach 13 – 17 września 2016 r przebywała w Johannesburgu delegacja Polskiej Grupy Zbrojeniowej /PGZ/. W skład delegacji weszli m.in.: prezes PGZ Arkadiusz Siwko, dyrektor wykonawczy Andrzej Skałecki, dyrektor Biura Handlu Międzynarodowego Mirosław Tarczoń, dyrektor - lotnictwo Tomasz Gugała, dyrektor - amunicja, balistyka Bartłomiej Danek, dyrektor - sektor lądowy Wojciech Pałka. MESKO reprezentowali kierownik Biura Handlu Międzynarodowego Mirosław Chojnacki i Karolina Dziewięcka, również z Biura Handlu Międzynarodowego. Zakłady Mechaniczne "Tarnów" - Biuro Handlu Międzynarodowego, Andrzej Suwara. Fabryka Broni "Łucznik” – dyrektor Biura Handlu Międzynarodowego Sebastian Babuła oraz Seweryn Figurski, również z Biura Handlu Międzynarodowego. Wojskowe Zakłady Lotnicze 2 - dyrektor Biura Badań i Rozwoju Zbigniew Matuszczak. Centrum Techniki Morskiej - Biuro PR, Hubert Jando.

Targi i wystawa Africa Aerospace and Defence 2016 (AAD 2016), które od lat odbywają się w Bazie Sił Powietrznych RPA Waterkloof w Pretorii, przyciągnęły 440 wystawców z 34 krajów, w tym po raz pierwszy od kilku lat z Polski. Są to największe targi tego sektora na półkuli południowej. Zwiedzający mogli obejrzeć 95 rodzajów samolotów, zarówno wojskowych, jak i cywilnych, od awionetek po transportery. Także uzbrojenie i wyposażenie przeznaczone dla wojsk lądowych i marynarki. Targi otworzył Nosiviwe Mapisa-Nqakula, Minister Obrony oraz Weteranów Wojskowych RPA. Przemysł obronny RPA należy do największych na kontynencie afrykańskim. Jest to najbardziej innowacyjna sfera gospodarki Południowej Afryki, współpracująca z największymi i najważniejszymi koncernami obronnymi na świecie.

Program delegacji PGZ zawierał spotkania z południowoafrykańskimi firmami rządowymi i prywatnymi. Każde spotkanie dotyczyło możliwości współpracy, rozpoznania możliwości sprzedaży, kooperacji lub zakupu uzbrojenia. Wszystkie spotkania z firmami zostały zorganizowane przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Johannesburgu. We wszystkich spotkaniach brał udział Kierownik WPHI Andrzej Krężel.

W dniu 14 września 2016 r. odbyło się spotkanie z Zarządem DCD. Firma DCD jest koncernem działającym na rynkach międzynarodowych dostarczającym rozwiązań i produktów dla kolejnictwa, przemysłu obronnego, energetycznego, morskiego oraz górnictwa. Składa się z 11 firm, a najstarsza z nich funkcjonuje od 100 lat. W spotkaniu z PGZ wzięli udział Cornelius Grundling, General Manager DCD Protected Mobility, Martie Bezuidenhout, Marketing Manager, Basie van Vuuren, Business Development Consultant. Ze strony PGZ obecni byli Arkadiusz Siwko, Andrzej Skalecki i Miroslaw Tarczoń.

Następne było spotkanie z Denel Group. Grupa składa się z Denel Aerostructures, Denel Aviation, Denel Dynamics, Denel ISM, Denel Land Systems, Denel Mayhem, Denel Overberg Test Range, Denel PMP, Denel SOC Ltd, Denel Technical Academy i Denel Vehicle Systems. Jest to największa firma rządowa w sektorze obronnym w Afryce. Ze strony Denel Group w spotkaniu wzięli udział: Zwelakhe Ntsepe – Prezes Grupy Denel, Tsepo Monaheng – Prezes Denel Dynamics, Mxolisi Makhathini –Dyrektor ds. Rozwoju Groupy Denel, a także Colin Singarum, Senior Executive: Business Development, North America, Europe and OECD Countries. Ze strony PGZ obecni byli Arkadiusz Siwko, Andrzej Skalecki, Miroslaw Tarczoń i Tomasz Gugała.

W dniu 15 września 2016 r. przeprowadzono spotkanie z firmą Armscor. Jej właścicielem jest Ministerstwo Obrony RPA, a misją zakup sprzętu na potrzeby armii południowoafrykańskiej. Armscor jest również współorganizatorem targów AAD. Ze strony Armscor w spotkaniu wzięli udział Kevin Wakeford, CEO oraz Wiceadmirał (w stanie spoczynku) RJ Mudimu Chairperson, Przewodniczący Zarządu Spółki. Kolejnym spotkaniem było spotkanie w Ministerstwie Handlu i Przemysłu, które zorganizowała Ambasada RP w Pretorii. Udział wzięła również ambasador RP A. Raduchowska-Brochwicz. Ze strony DTI w spotkaniu wzięli udział zastępca dyrektora generalnego Y. Hoosen, dyrektor generalny Promocji Inwestycji ambasador Sadick Jaffer, dyrektor generalny Promocji Eksportu oraz Marketing Zanele Sanni, a także Nyadzanga Mulalo Madzivhandila, która jest tzw. „Polish Desk” w DTI. Omówiono zakres działania PGZ, zarówno w sferze wojskowej jak i cywilnej, a także możliwości współpracy z zakresie potencjalnych inwestycji Grupy w RPA.

W dniu 16 września 2016 r. odbyło się spotkanie z Safomar Holdings. Grupa została założona w 1987 r. Reprezentuje globalne koncerny na terenie RPA w zakresie sprzedaży i obsługi ich produktów. Holding składa się z 7 firm, w tym firmy dystrybucyjne w Kenii, Tanzanii i Namibii. Zatrudnia ponad 150 pracowników, ekspertów w swoich dziedzinach. Ze strony Safomar w spotkaniu wzięli udział generał Otto Schur w stanie spoczynku, a także Nico Duvenage, odpowiadający za projekty techniczne. Safomar Aviation Ltd reprezentuje PZL Mielec w Republice Południowej Afryki w zakresie sprzedaży samoloty M28 Bryza.

Spotkano sie również z firmą DefensePAQ zainteresowaną jest przede wszystkim sprzedażą produktów PGZ, tj. głównie karabiny, pistolety i amunicja, na terenie Afryki. Ze strony DefencePAQ w spotkaniu wzięli udział wiceprezydent Gavin Bagley, CEO Tom Marx oraz Stephanie Jason, doradca strategiczny. PGZ reprezentowali dyrektor - amunicja, balistyka Bartłomiej Danek, dyrektor sektor lądowy Wojciech Pałka. DefensePAQ jest szybko rozwijającym się firmą południowoafrykańską włączoną w łańcuch dostaw produktów sektora obronnego w Afryce, na Bliskim Wschodzie, w Hong Kongu, w Chinach, Europie oraz w Stanach Zjednoczonych.

Spotkanie w AMD - South African Aerospace Maritime & Defence Industries Association, z dyrektorem wykonawczym Simphiwe Hamilton. AMD jest największą organizacją zrzeszającą prywatnych producentów sektora przemysłu obronnego w RPA. Jest także jednym ze współorganizatorów AAD. Jest przede wszystkim reprezentantem sektora, ale także podejmuje działania promujące funkcjonowanie przemysłu obronnego w RPA na zasadach zrównoważonego, korzystnego i odpowiedzialnego rozwoju. AMD jest jedynym stowarzyszeniem handlowym uznanym przez członków stowarzyszenia południowoafrykańskiego przemysłu obronnego South Africa’s Defence Industry – SADI. Zostało upoważnione przez członków stowarzyszenia do promowania ich interesów. Składa się z klastra wiodących prywatnych i państwowych firm przemysłu zbrojeniowego produkujących uzbrojenie, produkty podwójnego przeznaczenia oraz dostarczających usługi z tym związane. AMD wspiera i doradza w zakresie działań podejmowanych przez SADI. Firmy zrzeszone w AMD odgrywają kluczową rolę w łańcuchu dostaw w RPA.

Kolejne było spotkanie w firmie Paramount. Wzięli udział prezydent firmy i jej główny udziałowiec Igor Ichikowitz, Victor Zazeraj, Group Executive, Clement Falanga, Executive: Business Development. Ze strony PGZ prezes A. Siwko, dyrektor wykonawczy Andrzej Skałecki, dyrektor Biur Handlu Międzynarodowego Mirosław Tarczoń, dyrektor lotnictwo Tomasz Gugała, Paramount został utworzony w Południowej Afryce w 1994 celem zapewnienia lepszej ochrony granic RPA. Jest to obecnie korporacja działająca globalnie. Lider w rozwiązaniach innowacyjnych w zakresie obrony powietrznej. Zatrudniająca około trzy tysiące pracowników. Obecna na pięciu kontynentach. Produkująca w Afryce, Azji I na Bliskim Wschodzie.

Była to pierwsza, od lat tak liczna polska delegacja na targach AAD na wysokim szczeblu. Widoczne było również stoisko PGZ na AAD zaznaczające istotnie obecność Polski na tej imprezie. Rezultaty wizyty odzwierciedlą się w dalszych działaniach PGZ w Południowej Afryce.


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Kooperacja TBZ dentysta

Kooperacja TBZ dentystaKooperacja TBZ dentystaKooperacja TBZ dentysta vKooperacja TBZ dentysta
Polska - Toruń 2021-03-02 Dodał: Maciej Lutnik Statki i łodzie, Zboża Zobacz ofertę

Pilothouse

The recognisable form of Pilothouse superstructures or cabins is always fully expressed. The cabi...
Polska - Kolonia Rybacka 2020-11-27 Dodał: Patryk Tyszko Statki i łodzie Zobacz ofertę

Czarter jachtów motorowych

Początki firmy Wypożyczalnia Mazury sięgają roku 2010, kiedy właściciel firmy zdecydował się na z...
Polska - Kolonia Rybacka 2020-11-28 Dodał: Kamil Tyszko Turystyka, sport i rekreacja, Statki i łodzie Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert