Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuUdział WPHI wraz z polskimi firmami w targach sektora rolniczego NAMPO Harvest Day 2017

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marlena Wysocka | 2017-05-25 11:41:38
rpa, targi, sektor rolniczy, maszyny rolnicze, narzędzia i urządzenia rolnicze, nawozy, pasze

Udział WPHI wraz z polskimi firmami w targach sektora rolniczego NAMPO Harvest Day 2017

W dniach 16-19 maja 2017r. w okolicy Bothaville, w Prowincji Wolne Państwo (Free State), odbyły się targi sektora rolniczego NAMPO Harvest Day 2017, podczas których polskie firmy zaprezentowały sie na stoisku narodowym, udostępnionym im przez WPHI.

(http://www.grainsa.co.za/pages/nampo/nampo-home)

Targi NAMPO Harvest Day 2017, to największe wydarzenie tego typu w Afryce Subsaharyjskiej, organizowane przez dobrowolne zrzeszenie rolników Grain South Africa. Targi odbywają się od 1967 roku, obecnie zajmując powierzchnię wystawową 209230 m2 na zewnątrz i 17060 m2 w halach. W tym roku ponad 700 wystawców odwiedziło na targach około 80 tysięcy odwiedzających. Na stoiskach targowych prezentowali się m.in. producenci, dostawcy i dystrybutorzy traktorów, maszyn i urządzeń rolniczych, kombajnów, samochodów ciężarowych, dostawczych, terenowych, osobowych i motocykli, nawozów sztucznych, systemów irygacji, pasz dla zwierząt i hodowców zwierząt głownie z RPA. Jednakże wystawiały się również firmy z Kanady, UK, Rosji, Brazylii, Portugalii, Izraela, Agrentyny, Francji, USA, Indii i po raz drugi także z Polski.

WPHI zorganizował polskie stoisko po raz pierwszy w 2016r. we współpracy z firmą Wood Mizer.W tym roku udało się zaprosić do udziału w targach następujące polskie firmy: URSUS, Wood Mizer, MANDAM, Dramiński S.A. i SaMasz. Na stoisku znalazły się maszyny firmy Wood Mizer – mobilne maszyny do obróbki drewna produkowane w zakładach Wood-Mizer w Kole, a sprzedawane w całej Afryce, SaMasz – kosiarki produkowane w Białymstoku, URSUS – traktor i rozrzutnik do nawozu naturalnego, oraz urządzenia weterynaryjne firmy Dramiński S.A, przyciagajac uwagę i zainteresowanie zwiedzających. WPHI promował także polskie firmy nieobecne na targach poprzez ich materiały informacyjno-reklamowe udostępniane zwiedzającym targi.

W trakcie targów przedstawiciele polskich firm przeprowadzili szereg rozmów i spotkań z potencjalnymi kontrahentami i partnerami. Firma SaMasz nawiazała współpracę i podpisała MOU z południowoafrykańską firmą Orbach Agri Ltd. Agricultural Engineering (www.orbach.co.za). SaMasz skorzystał z przesyłanych przed targami przez Wydział rekomendacji dotyczących możliwości nawiązania kontaktów i współpracy z firmą Agribusiness Development Corporation, która specjalizuje się we wprowadzaniu firm sektora rolniczego na rynki afrykańskie oraz ułatwia i przygotowuje nawiązywanie współpracy z partnerami lokalnymi.

Wszyscy przedstawiciele firm obecnych na stoisku pozytywnie ocenili udział w targach i wyrazili zainteresowanie udziałem w targach w 2018 roku.

W ocenie polskich firm biorących udział w targach, jak i Wydziału, tegoroczne targi rolnicze NAMPO były sukcesem. Obecność przedstawicieli polskich firm oraz maszyn rolniczych na stoisku była zauważalna i wzbudzała zainteresowanie. Po raz pierwszy w historii NAMPO Polska zaprezentowała solidnie przygotowany i atrakcyjny „Polski Pawilon” Przedstawiciele firm nawiązali kontakty biznesowe i podpisali kontrakty. Dało się także zauważyć bardzo duże zainteresowanie potencjalnych nabywców polskich maszyn. Firmy uczestniczące w targach już złożyły deklaracje chęci powrotu w roku 2018.

WPHI planuje zakupienie stoiska w roku 2018, aby zapewnić polskim firmom możliwość udziału w targach w przyszłym roku.

Wydział będzie podejmował dalsze działania na rynkach kompetencji w celu zwiększenia obecności polskich towarów sektora maszyn i urządzeń rolniczych.

 

Pliki do pobrania

Press Release Post-NAMPO 2017 final
pdf | 484.91 KB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Warszawski Podolog

W klinice podologicznej w Warszawie specjaliści zajmują się zdrowiem stóp, w szczególności skóry...
Polska - SZCZECIN 2022-01-18 Dodał: Adam grabowski Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT Zobacz ofertę

Podolog

Podolog Warszawa kojarzy się wielu ludziom z kimś, kto ratuje stopy. Podolog Warszawa Jest to do...
Polska - SZCZECIN 2022-01-18 Dodał: Adam grabowski Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT Zobacz ofertę

Podolog w Warszawie

Specjalnością kliniki podolgicznej w Warszawie jest leczenie wielu różnych dolegliwości stóp. Pod...
Polska - SZCZECIN 2022-01-18 Dodał: Adam grabowski Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert