Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuAutomechanika Johannesburg 2017

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Marlena Wysocka | 2017-10-02 15:54:07
targi, rpa, części samochodowe,

Automechanika Johannesburg 2017

W dniach 18 - 20 lipca 2017 r. odbyły się w Nasrec Exhibition and Conference Centre targi Automechanika Johannesburg 2017 http://www.automechanikasa.co.za

 

Automechanika to największe targi sektora motoryzacyjnego w Afryce Południowej. WPHI po raz pierwszy zorganizowało stoisko i było to największe stoisko, jakie Wydział zorganizował do tej pory – 18 m kw., w tym przypadku we współpracy z firmą Rider South Africa, która sprzedaje w RPA polskie produkty, listwy ochronne na drzwi samochodów. (Fotoreportaż z tego wydarzenia można zobaczyć na naszej stronie internetowej oraz FB.) Na stoisku Wydziału wystawiały się ponadto następujące firmy, których przedstawiciele przybyli z Polski: Tip-Topol Sp. z o.o. – urządzenia do kontroli trakcji, balansowania kół plus akcesoria z tym związane, PZL Sędziszów S.A. – filtry samochodowe, Glaspo Sp. z o.o. – szyby samochodowe, oraz Versus Autogaz, południowoafrykańska spółka zależna Versus Polska, - instalacje gazowe do samochodów. Ponadto, samodzielne stoiska, z bardzo estetyczną oprawą zorganizowały na targach firmy: Górecki Sp. j. – kołpaki, AS-PL Sp. z o.o. – alternatory, PB8 Sp z o.o. baterie samochodowe, a także W.S.O.P. Sp. z o.o., która specjalizuje się w produkcji urządzeń do kontroli stanu technicznego pojazdów oraz całych linii do sprawdzania elementów stanu technicznego na stacjach diagnostycznych.

Stoisko WPHI odwiedził również przybyły z Polski p. Piotr Łukaszewicz, przedstawiciel Messe Frankfurt GmbH w Polsce, firmy, która jest organizatorem siedemnastu imprez targowych pod szyldem „Automechanika” w piętnastu krajach świata. Targom towarzyszył również cykl prezentacji i wystąpień, które cieszyły się umiarkowanym zainteresowaniem.

Wśród grup produktów, jakie prezentowane są w Johannesburgu znajdują się części i komponenty samochodowe, pojazdy terenowe, opony, systemy elektroniczne, urządzenia do naprawy i serwisowania pojazdów, akcesoria i elementy do „tuningu”, kosmetyki samochodowe, myjnie samochodowe, systemy do zarządzania procesami w wyżej wymienionych działaniach związanych z pojazdami.

W targach wzięło udział ponad 600 wystawców z około 25 krajów, w tym znaczące pawilony narodowe, kilkusetmetrowe, zorganizowały Niemcy i Turcja. Każda kolejna impreza cieszy się coraz większą popularnością. W 2015 roku było to 11 157, w 2013 10 643, tym samym należy się spodziewać, iż około 12 tysięcy zwiedzających pojawiło się w tym roku. Dokładne dane będą znane po opublikowaniu przez organizatorów raportu końcowego.

 

Udział dziewięciu firm z Polski w tegorocznych targach Automechanika świadczy o znacznym wzroście zainteresowania tym rynkiem. W 2015 roku udział wzięły dwie polski firmy. Są to największe targi tego typu w Afryce Subsaharyjskiej, a rynek motoryzacyjny w RPA i większości pozostałych krajów Wspólnoty Rozwoju Południowej Afryki.

Zorganizowanie dużych, bardzo estetycznych stoisk targowych przez cztery polskie firmy, jest dowodem na postrzeganie tego rynku, jako szansy na korzystne kontakty biznesowe w tej części świata.

W działaniach po targach Wydział będzie wspierał aspiracje firm obecnych na targach do czasu postawienia Wydziału w stan likwidacji.


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

DJ Toruń

DJ na wesele – idealny przewodnik zabawy Każdy, kto planuje wesele, marzy o tym, by zos...
Polska - Toruń 2021-12-02 Dodał: Tamara Bielecka Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Okna

Na początek Wybór okien do domu jest niezwykle ważny nie tylko z uwagi na estetykę i wy...
Polska - Toruń 2021-12-02 Dodał: Tamara Bielecka Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

NALEWARKI

    Rodzaje aplikatorów etykiet dostępnych na rynku Etykieciarki Na p...
Polska - Toruń 2021-12-02 Dodał: Tamara Bielecka Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert