Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuProwincja KwaZulu Natal

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-07-14 16:25:49
rpa, prowincje, prowincja kwazulu natal

Prowincja KwaZulu Natal jest ojczyzną narodu Zulu. Posiada drugą po Gauteng największą gospodarkę w RPA. Jej główne atrakcje turystyczne to plaże i góry Drakensberg.


 

Przeszłość tego regionu zdominowana jest przez historię Królestwa Zulu oraz Anglo-Zulu i przez Wojny Burskie. W XIX wieku nastąpiło połączenie kultury San, osadników z Wielkiej Brytanii, oraz imigrantów z Indii, tworząc jedną z najbardziej zróżnicowanych populacji i kultur w RPA.

Durban jest drugim największym miastem i portem handlowym w Południowej Afryce, przyciągającym biznes do Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Inwestycje w infrastrukturę prowincyjną i lokalną przyspieszyły wzrost gospodarczy, konkurencyjny wobec Prowincji Przylądkowej Zachodniej czy Gauteng.

Przemysł jest zdominowany przez branżę papierniczą, chemiczną, spożywczą, browarnictwo i produkcję innych napojów alkoholowych. Ważne miejsce zajmują też sektor usług finansowych, handlowy, turystyczny i rolnictwo.

Richards Bay w Zulaland jest największym przeładunkowym portem towarów masowych w Południowej Afryce i jednocześnie centrum specjalnej strefy przemysłowej (IDZ). Durban i Richards Bay dzielą pomiędzy siebie trzy czwarte tonażu krajowych przeładunków.

Nowy międzynarodowy port lotniczy King Shaka w La Mercy zapewnia dostęp do Durbanu. Jak przewidują prowincyjne plany rozwoju, nabrzeża Durbanu przyciągną jeszcze większą liczbę turystów i inwestycji w nieruchomości powstające wzdłuż wybrzeża.

Promocja Handlu i Inwestycji KwaZulu-Natal (Trade and Investment KwaZulu-Natal – TIKZN) oraz Promocja Turystyki KwaZulu Natal (Tourism KwaZulu-Natal) są odpowiedzialne za promocję handlu, inwestycji i turystyki w prowincji, a Agencja Promocji Inwestycji Durban ( Durban Investment Promotion Agency - DIPA) koncentruje się na Thekwini. Wysiłki te zostaną uzupełnione przez nowe Biuro Centrum Kongresowego KwaZulu Natal w Durbanie (Durban KwaZulu-Natal Convention Bureau). Ma ono promować miasto i prowincję jako najlepsze miejsce organizacji konferencji w Afryce.

 

   Co trzeba wiedzieć

 

 • Dominującym językiem jest Zulu, ale powszechnie używa się też angielskiego i afrikaans
 • Stolica: Mzunduzi (Pietermaritzburg)
 • Liczba mieszkańców: 10,3 miliona
 • Powierzchnia: 94 361 km kw. (7,7 proc. kraju)

  Ważne linki
   
 • Durban KwaZulu-Natal Convention Bureau: www.durbankzncbco.za
 • Trade and Investment KwaZulu-Natal (TIKZN): www.tikzn.co.za
 • South Africa's province of KwaZulu-Natal:www.zulu.org.za
 • Richards Bay IDZ: www.richardsbayidz.co.za

 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

DPM SOLID LTD Spółka komandytowa - Poland

DPMSolid Limited Sp. k. is a Polish company with almost 20 years of experience in the production ...
Polska - Kowanówko 2021-01-19 Dodał: Paweł Kosmowski Handel, Pozostały sprzęt elektryczny, Oświetlenie, Elektronika użytkowa Zobacz ofertę

Słomki Papierowe

Jesteśmy bezpośrednim importerem naczyń ekologicznych dla branży HORECA. Na aukcji oferujemy przy...
Polska - Konin 2021-01-19 Dodał: Małgorzata Musiał Handel Zobacz ofertę

Torby papierowe z nadrukiem

Firma Gesti oferuje torby papierowe z nadrukiem w dowolnym rozmiarze i nakładzie już od 100 sztuk...
Polska - MODLNICZKA 2021-01-06 Dodał: Magdalena Dach Sektor kreatywny Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert