Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuProwincja Limpopo

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-07-14 16:33:31
rpa, prowincje, limpopo

Limpopo jest najbiedniejszą prowincją w RPA. Ma jednak duże możliwości rozwoju w wielu sektorach gospodarki, takich jak rolnictwo, przetwórstwo rolno-spożywcze, górnictwo, wzbogacanie minerałów, turystyka, hodowla bydła i zagrodowa hodowla dzikiej zwierzyny.

 

Sektor górniczy w Limpopo odpowiada za niemal 30 proc. produktu narodowego brutto, a także za ponad 23 proc. wydobycia górnictwa w Południowej Afryce. Prowincja posiada duże złoża węgla. Mają one kluczowy wpływ na rozwój Specjalnej Strefy Ekonomicznej Lephalale, gdzie południowoafrykański koncern Sasol planuje budowę zakładu uwodornienia węgla (czyli produkcji benzyny syntetycznej z węgla) i elektrowni na węgiel Medupi Eskom. Budowa nowych zakładów energetycznych wpłynęła na zmniejszenie liczby bezrobotnych. 

Plan zagospodarowania przestrzennego (Special Development Initiative) zakłada połączenie prowincji drogami i szlakami kolejowymi z Korytarzem Rozwojowym Maputo (Maputo Development Corridor), który jest ważnym połączeniem drogowym i kolejowym Pretorii oraz Johannesburga z portem w Maputo w Mozambiku.

Produkcja górnicza obejmuje rudę żelaza, węgiel, rudę miedzi oraz metale z grupy platynowców (PGM). Prowincja oferuje duże możliwości dla rozwoju przemysłu rolno-spożywczego, obfituje w produkty z drewna twardego i miękkiego. Rozwija się zagrodowa hodowla zwierzyny łownej. Narodowy Park Krugera, jeden z największych na świecie rezerwatów naturalnych dzikich zwierząt, zajmuje wschodnią, przygraniczną część prowincji Limpopo.

Możliwości rozwoju produkcji dotyczą szczególnie wyrobów ze skór, przetwórstwa żywności, wzbogacania granitu, mebli i wyrobów przemysłu chemicznego. Planowany jest rozwój centrum logistycznego w Polokwane.

Na najbliższe kilka lat zaplanowano projekty inwestycyjne za około 80 miliardów randów, włącznie z budową zapory i hydroelektrowni. Według planu rozwoju, kluczowe sektory to turystyka, rolnictwo oraz wzbogacanie minerałów. Biuro Promocji Handlu i Inwestycji Prowincji Limpopo (Trade and Investment Limpopo -TIL) ma za zadanie promowanie i ułatwianie podejmowania inwestycji w prowincji.

 

   Co trzeba wiedzieć

 

 • Dominującym językiem jest Sepedi, ale w powszechnym użyciu są języki angielski i afrikaans
 • Stolica: Polokwane
 • Liczba mieszkańców: 5,4 miliona
 • Powierzchnia: 125 755 km kw. (10,3 proc. RPA)


  Ważne linki
   

 • Limpopo Government: www.limpopo.gov.za
 • Trade and Investment Limpopo: www.til.co.za
 • Limpopo Government: www.golimpopo.com
 • Limpopo Business Support Agency: www.libsa.org
Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

DPM SOLID LTD Spółka komandytowa - Poland

DPMSolid Limited Sp. k. is a Polish company with almost 20 years of experience in the production ...
Polska - Kowanówko 2021-01-19 Dodał: Paweł Kosmowski Handel, Pozostały sprzęt elektryczny, Oświetlenie, Elektronika użytkowa Zobacz ofertę

Słomki Papierowe

Jesteśmy bezpośrednim importerem naczyń ekologicznych dla branży HORECA. Na aukcji oferujemy przy...
Polska - Konin 2021-01-19 Dodał: Małgorzata Musiał Handel Zobacz ofertę

Torby papierowe z nadrukiem

Firma Gesti oferuje torby papierowe z nadrukiem w dowolnym rozmiarze i nakładzie już od 100 sztuk...
Polska - MODLNICZKA 2021-01-06 Dodał: Magdalena Dach Sektor kreatywny Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert