Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuProwincja Limpopo

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-07-14 16:33:31
rpa, prowincje, limpopo

Limpopo jest najbiedniejszą prowincją w RPA. Ma jednak duże możliwości rozwoju w wielu sektorach gospodarki, takich jak rolnictwo, przetwórstwo rolno-spożywcze, górnictwo, wzbogacanie minerałów, turystyka, hodowla bydła i zagrodowa hodowla dzikiej zwierzyny.

 

Sektor górniczy w Limpopo odpowiada za niemal 30 proc. produktu narodowego brutto, a także za ponad 23 proc. wydobycia górnictwa w Południowej Afryce. Prowincja posiada duże złoża węgla. Mają one kluczowy wpływ na rozwój Specjalnej Strefy Ekonomicznej Lephalale, gdzie południowoafrykański koncern Sasol planuje budowę zakładu uwodornienia węgla (czyli produkcji benzyny syntetycznej z węgla) i elektrowni na węgiel Medupi Eskom. Budowa nowych zakładów energetycznych wpłynęła na zmniejszenie liczby bezrobotnych. 

Plan zagospodarowania przestrzennego (Special Development Initiative) zakłada połączenie prowincji drogami i szlakami kolejowymi z Korytarzem Rozwojowym Maputo (Maputo Development Corridor), który jest ważnym połączeniem drogowym i kolejowym Pretorii oraz Johannesburga z portem w Maputo w Mozambiku.

Produkcja górnicza obejmuje rudę żelaza, węgiel, rudę miedzi oraz metale z grupy platynowców (PGM). Prowincja oferuje duże możliwości dla rozwoju przemysłu rolno-spożywczego, obfituje w produkty z drewna twardego i miękkiego. Rozwija się zagrodowa hodowla zwierzyny łownej. Narodowy Park Krugera, jeden z największych na świecie rezerwatów naturalnych dzikich zwierząt, zajmuje wschodnią, przygraniczną część prowincji Limpopo.

Możliwości rozwoju produkcji dotyczą szczególnie wyrobów ze skór, przetwórstwa żywności, wzbogacania granitu, mebli i wyrobów przemysłu chemicznego. Planowany jest rozwój centrum logistycznego w Polokwane.

Na najbliższe kilka lat zaplanowano projekty inwestycyjne za około 80 miliardów randów, włącznie z budową zapory i hydroelektrowni. Według planu rozwoju, kluczowe sektory to turystyka, rolnictwo oraz wzbogacanie minerałów. Biuro Promocji Handlu i Inwestycji Prowincji Limpopo (Trade and Investment Limpopo -TIL) ma za zadanie promowanie i ułatwianie podejmowania inwestycji w prowincji.

 

   Co trzeba wiedzieć

 

 • Dominującym językiem jest Sepedi, ale w powszechnym użyciu są języki angielski i afrikaans
 • Stolica: Polokwane
 • Liczba mieszkańców: 5,4 miliona
 • Powierzchnia: 125 755 km kw. (10,3 proc. RPA)


  Ważne linki
   

 • Limpopo Government: www.limpopo.gov.za
 • Trade and Investment Limpopo: www.til.co.za
 • Limpopo Government: www.golimpopo.com
 • Limpopo Business Support Agency: www.libsa.org
Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Sprzedaż maszyn

Sprzedaż urządzeń spawalniczych Sprzedaż spawarek Sprzedaż akcesoriów spawalniczych Sprzedaż m...
Polska - KOMORNIKI 2021-02-17 Dodał: Użytkownik Maszyny i urządzenia Zobacz ofertę

Automaty wydające, vendingowe

ASD Systems - Producent automatów wydających. Automaty wydające i autorska aplikacja IDS wspomag...
Polska - BIELSKO-BIAŁA 2021-02-16 Dodał: HUBERT WRÓBLEWSKI Handel, IT/ICT, Produkcja pozostałych maszyn, Maszyny i urządzenia, Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

sprzedaż fotowoltaiki

SOLAR Free Energy specjalizuje się w nowoczesnych systemach solarnych - od projektu, po montaż i ...
Polska - Warszawa 2021-02-12 Dodał: Karol Wójcik Budownictwo, Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert