Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuProwincja Mpumalanga

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-07-14 15:18:24
rpa, prowincje, mpumalanga

Prowincja Mpumalanga uważana jest za jedno z najpiękniejszych miejsc w RPA. Turystów przyciągają głównie historyczne miasta, parki oraz widokowe panoramy. Jednocześnie Mpumalanga to największy producent węgla, drewna oraz produktów rolnych w kraju, a także największe źródło energii elektrycznej.

 

Jej stolica, Nelspruit (Mbombela), szybko się rozwija ze względu na rosnący handel i inwestycje m.in. w transport wzdłuż korytarza Maputo w Mozambiku, który łączy Johannesburg i Pretorię z portem morskim w Maputo w Mozambiku. Prowincja chce kontynuować inwestycje w Korytarz Rozwojowy Maputo (Maputo Development Corridor), biegnący przez Witbank i Nelspruit w kierunku wybrzeża.

Górnictwo (28 proc.) oraz produkcja przemysłowa (15 proc.) wnoszą główny wkład do prowincyjnego produktu krajowego brutto. Następna w kolejności jest turystyka. Wiele atrakcji turystycznych jest łatwo dostępnych dzięki doskonałej sieci dróg. Mpumalanga to największy producent węgla, drewna oraz produktów rolnych w kraju, a zarazem największe źródło energii elektrycznej.

Duże możliwości inwestycyjne zapewnia m.in. przetwórstwo rolno-spożywcze, produkty drzewne, produkcja chemiczna oraz turystyka. Za promocję i handel oraz inwestycje w prowincji odpowiada Agencja Wzrostu Ekonomicznego Mpumalangi (Mpumalanga Economic Growth Agency – MEGA).

SiSwati i Zulu są najczęściej używanymi językami w prowincji, lecz anielski i afrikaans są również w powszechnym użyciu.

 

     Co trzeba wiedzieć

 

  • Stolica: Nelspruit
  • Liczba mieszkańców: 4 miliony
  • Obszar: 76 495 km kw. (6,3 proc. RPA)


    Ważne linki

     
  • Mpumalanga Provincial Government website: www.mpumalanga.gov.za
  • Mpumalanga Economic Growth Agency: www.mega.gov.za

 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Sprzedaż maszyn

Sprzedaż urządzeń spawalniczych Sprzedaż spawarek Sprzedaż akcesoriów spawalniczych Sprzedaż m...
Polska - KOMORNIKI 2021-02-17 Dodał: Użytkownik Maszyny i urządzenia Zobacz ofertę

Automaty wydające, vendingowe

ASD Systems - Producent automatów wydających. Automaty wydające i autorska aplikacja IDS wspomag...
Polska - BIELSKO-BIAŁA 2021-02-16 Dodał: HUBERT WRÓBLEWSKI Handel, IT/ICT, Produkcja pozostałych maszyn, Maszyny i urządzenia, Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

sprzedaż fotowoltaiki

SOLAR Free Energy specjalizuje się w nowoczesnych systemach solarnych - od projektu, po montaż i ...
Polska - Warszawa 2021-02-12 Dodał: Karol Wójcik Budownictwo, Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert