Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuProwincja Przylądkowa Północna - Northern Cape

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-07-14 15:16:54
rpa, prowincje, prowincja przylądkowa północna, northern cape

Prowincja Przylądkowa Północna (Northern Cape) to największa pod względem powierzchni prowincja RPA, ale o najmniejszej liczbie ludności. Jej krajobraz tworzą rozległe półpustynne równiny. Słynie z wydobywanych tu diamentów, a jedną z największych atrakcji turystycznych jest Wielka Dziura w Kimberley.

The Northern Cape to głównie rozległe półpustynne równiny, które charakteryzują się niewielką ilością opadów rocznych. Dwie największe przepływające przez prowincję rzeki Południowej Afryki, Oranje i Vaal, umożliwiają uprawę 140 tys. hektarów nawadnianych gruntów rolnych.

Prowincja Przylądkowa-Północna graniczy z Botswaną na północy i Namibią na zachodzie, a także z trzema prowincjami: Północno-Zachodnią, Wolnym Państwem i Zachodnią Prowincją Przylądkową. 

Stolicą prowincji jest Kimberly, które słynne z odkrycia diamentów, a także z oblężenia podczas drugiej wojny burskiej 1899-1902. 

Diamenty nadal są wydobywane, głównie u ujścia rzeki Oranje (Oragne). Inne ważne zasoby minerałów zawierają mangan (25 proc. zasobów światowych), ołów (13, 4 proc. światowego eksportu) oraz rudę żelaza.

Rolnictwo jest kolejnym ważnym sektorem gospodarki, głównie pod względem hodowli owiec, rybołówstwa, suszonych owoców, winogron i oliwy z oliwek.

Do głównych atrakcji turystycznych należy Wielka Dziura w Kimberley (odkrywkowa kopalnia diamentów o powierzchni 17 ha) - prawdopodobnie największy wykopany ręcznie szyb odkrywkowy na świecie. Złoża diamentów zostały już tu jednak wyeksploatowane.

Tutejsze muzeum oraz pionierskie miasteczko należą do kolejnych interesujących punktów ma mapie turystycznej prowincji. Inne atrakcje to: Transgraniczny Park Kgalagadi, który łączy Park Narodowy Kalahari Gemsbok z Parkiem Narodowym Gemsbok w Bostwanie, doroczna wystawa kwiatów wiosennych w Namaqualand oraz przykłady sztuki kamiennej San - Buszmenów w Centrum Sztuki Wildebeest Kuil. Inny ponadnarodowy park łączy Park Narodowy Richtersveld w Południowej Afryce z parkiem dzikich zwierząt Aii-Ais w Namibii.

Wiodące sektory to górnictwo, rolnictwo, usługi finansowe i handel. Możliwości inwestycyjne istnieją w górnictwie i przeróbce minerałów, włącznie z cięciem diamentów, przetwórstwem rolno-spożywczym, hodowlą dzikich zwierząt, hodowlami morskimi oraz turystyką. Ministerstwo Handlu i Turystyki odpowiada za promocję handlu, inwestycji i turystyki na terenie prowincji. 

 

    Co trzeba wiedzieć

 

 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Sprzedaż maszyn

Sprzedaż urządzeń spawalniczych Sprzedaż spawarek Sprzedaż akcesoriów spawalniczych Sprzedaż m...
Polska - KOMORNIKI 2021-02-17 Dodał: Użytkownik Maszyny i urządzenia Zobacz ofertę

Automaty wydające, vendingowe

ASD Systems - Producent automatów wydających. Automaty wydające i autorska aplikacja IDS wspomag...
Polska - BIELSKO-BIAŁA 2021-02-16 Dodał: HUBERT WRÓBLEWSKI Handel, IT/ICT, Produkcja pozostałych maszyn, Maszyny i urządzenia, Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

sprzedaż fotowoltaiki

SOLAR Free Energy specjalizuje się w nowoczesnych systemach solarnych - od projektu, po montaż i ...
Polska - Warszawa 2021-02-12 Dodał: Karol Wójcik Budownictwo, Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert