Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuProwincja Przylądkowa Północna - Northern Cape

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-07-14 15:16:54
rpa, prowincje, prowincja przylądkowa północna, northern cape

Prowincja Przylądkowa Północna (Northern Cape) to największa pod względem powierzchni prowincja RPA, ale o najmniejszej liczbie ludności. Jej krajobraz tworzą rozległe półpustynne równiny. Słynie z wydobywanych tu diamentów, a jedną z największych atrakcji turystycznych jest Wielka Dziura w Kimberley.

The Northern Cape to głównie rozległe półpustynne równiny, które charakteryzują się niewielką ilością opadów rocznych. Dwie największe przepływające przez prowincję rzeki Południowej Afryki, Oranje i Vaal, umożliwiają uprawę 140 tys. hektarów nawadnianych gruntów rolnych.

Prowincja Przylądkowa-Północna graniczy z Botswaną na północy i Namibią na zachodzie, a także z trzema prowincjami: Północno-Zachodnią, Wolnym Państwem i Zachodnią Prowincją Przylądkową. 

Stolicą prowincji jest Kimberly, które słynne z odkrycia diamentów, a także z oblężenia podczas drugiej wojny burskiej 1899-1902. 

Diamenty nadal są wydobywane, głównie u ujścia rzeki Oranje (Oragne). Inne ważne zasoby minerałów zawierają mangan (25 proc. zasobów światowych), ołów (13, 4 proc. światowego eksportu) oraz rudę żelaza.

Rolnictwo jest kolejnym ważnym sektorem gospodarki, głównie pod względem hodowli owiec, rybołówstwa, suszonych owoców, winogron i oliwy z oliwek.

Do głównych atrakcji turystycznych należy Wielka Dziura w Kimberley (odkrywkowa kopalnia diamentów o powierzchni 17 ha) - prawdopodobnie największy wykopany ręcznie szyb odkrywkowy na świecie. Złoża diamentów zostały już tu jednak wyeksploatowane.

Tutejsze muzeum oraz pionierskie miasteczko należą do kolejnych interesujących punktów ma mapie turystycznej prowincji. Inne atrakcje to: Transgraniczny Park Kgalagadi, który łączy Park Narodowy Kalahari Gemsbok z Parkiem Narodowym Gemsbok w Bostwanie, doroczna wystawa kwiatów wiosennych w Namaqualand oraz przykłady sztuki kamiennej San - Buszmenów w Centrum Sztuki Wildebeest Kuil. Inny ponadnarodowy park łączy Park Narodowy Richtersveld w Południowej Afryce z parkiem dzikich zwierząt Aii-Ais w Namibii.

Wiodące sektory to górnictwo, rolnictwo, usługi finansowe i handel. Możliwości inwestycyjne istnieją w górnictwie i przeróbce minerałów, włącznie z cięciem diamentów, przetwórstwem rolno-spożywczym, hodowlą dzikich zwierząt, hodowlami morskimi oraz turystyką. Ministerstwo Handlu i Turystyki odpowiada za promocję handlu, inwestycji i turystyki na terenie prowincji. 

 

    Co trzeba wiedzieć

 

 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

DPM SOLID LTD Spółka komandytowa - Poland

DPMSolid Limited Sp. k. is a Polish company with almost 20 years of experience in the production ...
Polska - Kowanówko 2021-01-19 Dodał: Paweł Kosmowski Handel, Pozostały sprzęt elektryczny, Oświetlenie, Elektronika użytkowa Zobacz ofertę

Słomki Papierowe

Jesteśmy bezpośrednim importerem naczyń ekologicznych dla branży HORECA. Na aukcji oferujemy przy...
Polska - Konin 2021-01-19 Dodał: Małgorzata Musiał Handel Zobacz ofertę

Torby papierowe z nadrukiem

Firma Gesti oferuje torby papierowe z nadrukiem w dowolnym rozmiarze i nakładzie już od 100 sztuk...
Polska - MODLNICZKA 2021-01-06 Dodał: Magdalena Dach Sektor kreatywny Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert