Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuProwincja Przylądkowa Zachodnia - Western Cape

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-07-14 15:06:51
rpa, prowincje, prowincja przylądkowa zachodnia, western cape

Prowincja Przylądkowa Zachodnia (Western Cape) jest jedną z największych atrakcji turystycznych RPA. Ma śródziemnomorski klimat, bogatą historię oraz słynne historyczne miejsca przyciągające m.in. zagranicznych gości - np. Górę Stołową i wyspę Robben.

Western Cape posiada silną bazę przemysłową i dobrze rozwinięty sektor rolniczy. Bezrobocie jest stosunkowo niskie, pomimo napływu osób poszukujących pracy z obszarów wiejskich. Mieszkańcy mają zapewnione usługi sanitarne, telefoniczne, komunikacyjne i opiekę medyczną.

Usługi finansowe, turystyka, przemysł tekstylny, „viticulture” (nauka o winnej latorośli oraz jej produkcji) i rolnictwo tworzą kręgosłup gospodarki.

Kapsztad (Cape Town), stolica prowincji, jest miastem kosmopolitycznym, oferującym dobre restauracje i hotele. Jest również siedzibą parlamentu krajowego i jednym z głównych centrów konferencyjnych dla Bliskiego Wschodu i Afryki.

Prowincja Przylądkowa Zachodnia ma trzecią co do wielkości największą gospodarkę w kraju, po Gauteng i KwaZulu-Natal, i drugi najwyższy dochód narodowy brutto per capita. W dochodzie narodowym brutto prowincji największy udział ma sektor finansowych, następnie produkcja przemysłowa, handel i turystyka. 

Największe możliwości inwestycyjne dotyczą produkcji przemysłowej, turystyki, rybołówstwa, usług finansowych, rolnictwa i przetwórstwa rolno-spożywczego.

Plany inwestycyjne West Coast przewidują rozwój wybrzeża na północ od Kapsztadu, włącznie z Specjalna Strefą Ekonomiczną Zatoki Saldanha (Saldanha Bay Industral Development Zone). Saldanha Bay to największy naturalny port Południowej Afryki i miejsce eksportu rudy żelaza. 

 

    Co trzeba wiedzieć